Masaż kobido – na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

masaż twarzy kobido

Kobido to wyjątkowy rodzaj masażu twarzy, którego korzenie sięgają starożytnej Azji. Jego celem jest odmłodzenie i wygładzenie skóry, a sam proces masażu ma dokładnie określony harmonogram. W starożytności rytuał masażu Kobido był związany z przepływem energii w ciele, która odpowiednio pobudzana miała pozwolić na zachowanie wiecznej młodości. Dziś wiemy, że ten niezwykle intensywny rodzaj masażu działa na głębokie struktury skóry, dlatego jego skuteczność jest prawie tak duża, jak inwazyjnych metod medycyny estetycznej. Oto, na czym polega masaż Kobido i kto powinien z niego skorzystać!

Masaż Kobido- jak jest wykonywany?

Masaż Kobido składa się z kilku punktów. W pierwszej części wykonywany jest delikatny, odprężający masaż twarzy. Następnie masażysta przechodzi do bardziej zaawansowanych ruchów, których głównych założeniem jest szybkość. Doznania podczas tego etapu nie sprawią Ci bólu, ale mogą wywoływać dyskomfort. To tutaj aktywowane są głębokie partie skóry. Ostatnią częścią jest akupresura. W masażu Kobido oprócz znanych z innych zabiegów okrężnych ruchów dłoni, używa się także intensywnego ugniatania czy szczypania i pociągania za skórę. Dzięki temu skóra pozbywa się wszelkich napięć, jakie zostały w niej nagromadzone oraz polepsza się jej ukrwienie.

Dla kogo jest przeznaczony masaż Kobido?

Tak naprawdę każdy, kto potrzebuje masażu twarzy, może zdecydować się na metodę Kobido. Podobnie, jak w innych odmładzających zabiegach, tak i w masażu Kobido, im szybciej zaczniesz, tym lepsze będą efekty. Nie ma więc ograniczeń wiekowych. Masaż szczególnie przyda się osobom o wiotkiej, mało elastycznej skórze z widocznymi oznakami starzenia. Będzie także pomocny wszystkim, którzy gromadzą dużo napięć w skórze twarzy np. poprzez życie w stresie lub problemy z postawą ciała. Intensywne Kobido na pewno sobie z nimi poradzi.

Jakie są korzyści z masażu Kobido?

Masaż Kobido wygładza zmarszczki głębokie, pomaga pozbyć się zmarszczek mimicznych oraz poprawia ukrwienie. Dzięki głębokiemu poruszeniu mięśni twarzy, regularny masaż wzmaga także regenerację skóry. Może polepszać nawilżenie twarzy, ponieważ kosmetyki używane podczas masażu mają szansę wchłaniać się lepiej podczas intensywnych ruchów dłoni. Jego odprężająca moc jest widoczna w rzadszych bólach głowy. Kobido łagodzi bezsenność i może stymulować drogi oddechowe, dzięki czemu rzadziej będą pojawiały się problemy z zatokami.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania masażu Kobido?

Pomimo prozdrowotnych właściwości masażu Kobido, nie u każdego może on być wykonywany. Masaż o takiej intensywności nie powinien być stosowany u osób, które:

  • mają zmiany na tle trądzikowym
  • mają niezagojone rany lub stany zapalne na skórze
  • chorują na nadciśnienie tętnicze
  • mają podwyższoną temperaturę ciała
  • mają cerę naczynkową

Również przebyte urazy w obrębie głowy lub karku mogą być przeciwwskazaniem do tego rodzaju masażu, jednak takie sytuacje powinny być rozpatrywane indywidualnie z lekarzem rodzinnym. Należy pamiętać również o odpowiednim odstępie pomiędzy innymi zabiegami na twarz a masażem Kobido.